Gala Boksu Amatorskiego w Śmignie koło Tarnowa

2011-11-09

W niedzielę 6 listopada w Śmignie - 9 km od Tarnowa, została rozegrana  pierwsza w Polsce Klubowa Międzynarodowa Gala Boksu Amatorskiego.  Organizatorami gali byli: Klub Bokserski "Tiger" Tarnów, Club 139 i Imav tv / Amazing  Tarnów.  Przeprowadzono dwanaście   pojedynków, w tym jedną walkę  kobiet.

Wśród zawodników biorących udział w Gali znaleźli się również bokserzy z Podkarpacia: Borys Rogaliński i Stanisław Gibało (Ring Sanok) Jarosław Wytrykusz i Kamil Rzepka (RKB Wisłok Rzeszów) oraz Grzegorz Kostka (Legenda Jarosław).

Nasi boksowali ze zmiennym szczęściem. Najwięcej kontrowersji wzbudziła walka Kamila Rzepki z Konradem Bystroniem (09 Kleofas Katowice) obecnym Młodzieżowym Mistrzem Polski. Mimo zdecydowanej przewagi Rzepki sędziowie orzekli nie jednogłośne zwycięstwo zawodnika ze Śląska. Po werdykcie wśród zgromadzonej  na sali publiczności rozległy się gwizdy niezadowolenia.

Dobrą walkę stoczył Stanisław Gibało z Pawłem Bielicem z „Golden Team” Nowy Sącz. Już w pierwszej rundzie po serii ciosów Gibadły sędzia prowadzący odliczył Bielica. Dalsza część walki toczyła się pod dyktando zawodnika z Sanoka, który wygrał jednogłośnie na punkty.

Kolejnym wygranym z Podkarpacia jest Grzegorz Kostka z Legendy Jarosław. Za przeciwnika miał bardziej utytułowanego Mateusza Górowskiego z „Golden Team” Nowy Sącz. Mimo znaczącej różnicy w ilości stoczonych i wygranych walk na korzyść Górowskiego Kostka nie przestraszył się swojego przeciwnika i toczył wyrównaną walkę. W drugiej rundzie po jednej z kontr Koski Górowskiemu pękł łuk brwiowy i lekarz prowadzący został zmuszony przerwać walkę. Kostka tym samym zaliczył w swoim dorobku kolejną wygraną.

Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje walki na punkty. Borys Rogaliński z Szymonem Domoniem - TS Wisła Kraków oraz Jarosław Wytrykusz z Damianem Kaszubą - Ring Busko Zdrój.

Liczba komentarzy: 2

Google

widz 2011-11-11 07:07:12
Kto gwizdal Rzepka stoczyl dobra walke ale ja przegral i to wysoko ten jeden sedzia to byl slepy

widz 2 2011-11-11 12:50:43
:)bardzo dobra gala,ladne pojedynki ,dobre:) sedziowanie.

Kalendarz 2015

Sponsorzy

Patroni Medialni