Międzynarodowy Turniej Bokserski w Częstochowie

2013-09-24

W dniach 21 – 22 września br. w Częstochowie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski w kategorii kadetów i juniorów. Organizatorem był KS "START" Częstochowa. W turnieju uczestniczyło 70 zawodników z Niemiec, Austrii, Ukrainy, Irlandii i Polski.

Podkarpacki OZB reprezentowali: Maksymilian Gibało (RING Sanok), Mateusz Kozioł (WISŁOK Rzeszów), Dominik Kida  (WISŁOK Rzeszów) oraz Mateusz Ziomek (WISŁOK Rzeszów).

M. Gibało w półfinale zwyciężył na punkty 3:0  A. Borutę (Gwardia Wrocław), zaś w finale zwyciężył 3:0 na punkty Rashida Ali (Niemcy).

M. Kozioł w półfinale  przegrał na punkty 0:3 z K. Paszkowskim (Gwardia Wrocław)

D. Kida w półfinale zwyciężył na punkty 3:0 T.Klossa (Niemcy), zaś w finale po najładniejszej walce turnieju przegrał na punkty z wicemistrzem Polski S. Konsek (RMKS Rybnik).

M. Ziomek w półfinale zwyciężył przez RSC w 1 rundzie M. Pawlika (START Częstochowa), zaś w finale przegrał na punkty 1:2 z S. Rembeckim (Górnik Wieliczka).

Walki na turnieju były na bardzo wysokim poziomie. Słowa uznania należą się organizatorom turnieju  K.S. START Częstochowa.